Hyper-V ve System Center

Emobil Bilişim, Türkiye’de sanallaştırma teknolojilerinin gündeme gelmesi ile birlikte sanallaştırma projelerini geliştiren ve gerçekleştiren sayılı firmalardan ilki konumundadır. Sanallaştırma alanında 12 yıllık bilgi birikimi ve proje deneyimlerini güncel teknolojiler ile geliştirmeye devam etmektedir.

Bu alanda başta Sunucu Sanallaştırma olmak üzere, Masaüstü Sanallaştırma, Uygulama Sanallaştırma, Ekran Kartı Sanallaştırma gibi çeşitli konularda projeler yapmıştır.

Kurumsal firmaların mevcut fiziksel sistem altyapısının sanal ortama taşınması, deduplication teknolojisi kullanılarak düzenli yedek alınmasının sağlanması, geçilen sanal ortamındaki sunucuların, uzaktaki bir şubeye replikasyonunun yapılması gibi değişken yapılara uygun projeler gerçekleştirmiştir.

Sunucu Sanallaştırma çözümlerinde Microsoft Hyper-V, sanal sunucuların yönetiminde System Center Virtual Machine Manager entegrasyonu ile ilerlenmektedir.

Masaüstü Sanallaştırma çözümlerinde projelerdeki ihtiyaca göre, Microsoft Remote Desktop Services (RDS), Virtualization Desktop Infrastructure (VDI) ile ilerlemektedir.

System Center ürün ailesindeki çözümler konusunda Emobil Bilişim 10 yıllık deneyimi ile kurulum, entegrasyon ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

System Center 2012 ile bildiğiniz ve sahip olduğunuz çözümlerle esnek ve düşük maliyetli altyapı oluşturabilir, lider izleme araçları ve derinlemesine uygulama bilgisi ile sunulan tahmin edilebilir uygulama hizmet seviyeleri sunabilir, ortak araçlarla Özel ve Genel Bulutunuzu yönetebilirsiniz.

Kurumların IT departmanları, performans ve kullanılabilirlik izlemesini, yazılım güncelleme ve yaygınlaştırmasını, veri depolama ve kurtarmasını, IT raporlaması, problem, kapasite ve faaliyet yönetimini destekleyen çözümlere System Center ürün ailesi ile ulaşmaktadır.

Configuration Manager : Fiziksel, sanal ve istemci ortamları arasında birleşmiş bir yönetim altyapısı sağlar.

Service Manager : Esnek self-servis deneyiminin yanında, iş akışlarını ve bilgiyi şikret altyapısı ve uygulamaları üzerinden bağlamanıza yardımcı olacak standardize veri merkezi süreçleri sunar.

Virtual Machine Manager : Sanal makinelerinizi yönetmek için self-servis portal ve yönetim araçları sağlar.

Data Protection Manager : Fiziksel, sanal ve bulut ortamları için yedekleme çözümü sağlar.

Operations Manager : Şirketiniz içerisinde yada bulut’da barınan uygulama ve sunucularınız için esnek ve düşük maliyetli izleme (monitoring) olanağı sağlar. Sunucu ve uygulamalarınızın performans ve kullanılabilirliğini izleyebilir ve anında yada otomatize edilmiş müdahaleler sağlayabilirsiniz.

Orchestrator : System Center 2012 ‘e ait tüm ürünlerin üzerinde bulunan, bu ürünlerin birbirleri ile iletişimi sağlayan ve iş akışını yürüten, merkezileştiren, otomatize eden üründür.

Endpoint Protection : Configuration Manager’ın sunduğu bu altyapı üzerinden istemci ve sunucu işletim sistemleri için kötü niyetli yazılımlara karşı endüstrisinde lider koruma sağlar ve istemci güvenliği ile yönetimini tek noktada birleştirerek ortak bir deneyim sunar.

App Controller : System Center App Controller 2012 sunduğu ortak bir self-servis deneyimi ile uygulama sahiplerinin yeni servisleri özel ve genel bulutlar üzerinden kolaylıkla kurma, yapılandırma, yerleştirme ve yönetme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.

Unified Installer : System Center 2012 ‘e ait tüm ürünleri tek bir arayüz üzerinden kurulum öncesi gereksinimleri tamamlamak ve kurulum yapmak için hazırlanmış aracıdır.