Sanallaştırma : Sunucu – Masaüstü – Uygulama – Ekran Kartı

Emobil Bilişim, Türkiye’de sanallaştırma teknolojilerinin gündeme gelmesi ile birlikte ilk projeleri geliştiren ve gerçekleştiren sayılı firmalardan ilki konumundadır. Sanallaştırma alanında 10 yıllık bilgi birikimi ve proje deneyimlerini güncel teknolojiler ile geliştirmeye devam etmektedir.

Bu alanda başta Sunucu Sanallaştırma olmak üzere, Masaüstü Sanallaştırma, Uygulama Sanallaştırma, Ekran Kartı Sanallaştırma gibi çeşitli konularda projeler yapmıştır.

Kurumsal firmaların mevcut fiziksel sistem altyapısının sanal ortama taşınması, deduplication teknolojisi kullanılarak düzenli yedek alınmasının sağlanması, geçilen sanal ortamındaki sunucuların, uzaktaki bir şubeye replikasyonunun yapılması gibi değişken yapılara uygun projeler gerçekleştirmiştir.

Sunucu Sanallaştırma çözümlerinde Vmware Vsphere, Microsoft Hyper-V, sanal sunucuların yönetiminde vSphere Operations Management ve System Center Virtual Machine Manager entegrasyonu ile ilerlemektedir.

Masaüstü ve Uygulama Sanallaştırma çözümlerinde projelerdeki ihtiyaca göre, Vmware Horizon, Citrix XenDesktop/XenApp, Microsoft Virtualization Desktop Infrastructure (VDI), entegrasyonu ile ilerlemektedir.